fake ray ban cheap ray ban sunglasses replica ray bans wholesale ray ban discount oakleys Sunglasses
  Žepče, 27.05.2016

Odigrana malonogometna humanitarna utakmica "i ti možeš biti misionar!"

Humanitarna akcija „I ti možeš biti misionar“ za prikupljanje novčanih sredstava za pomoć misijskom poslanju trojice svećenika iz žepačkog kraja u zemljama trećeg svijeta, a koju je pokrenuo i realizirao Žepački dekanat, 24. svibnja 2016. u večernjim satima je u Žepču imala svoju završnicu u vidu malonogometne utakmice reprezentacija svećenika BiH i Hrvatske, i u potpunosti je opravdala svoj slogan.

Brojne Žepčanke i Žepčaci su se okupili u sportskoj dvorani Katoličkog školskog centra kako bi uz kupnju ulaznica dali i svoj novčani prilog, ali i pogledali ovu zanimljivu utakmicu, ispunivši tako dvoranu do posljednjeg mjesta. Program je započeo utakmicom između veterana NK Žepče i veteranske vrste Malonogometnog kluba Seljak iz Livna.

Susret je obilovao dobrim akcijama i prilikama na obje strane, uz glasno bodrenje publike. Na poluvremenu je rezultat bio poravnat, 2:2, ali su na kraju slavili gosti rezultatom 5:4. Svoje dojmove nakon utakmice iznijeli su Darko Čondrić predsjednik MNK Seljak i kapetan veteranskog tima, i Nikola Trogrlić iz Žepča.

Potom je uslijedila glavna utakmica večeri, susret reprezentacija svećenika BiH i Hrvatske. Uvodno je okupljene pozdravio fra Zdravko Anđić, te se u ime Dekanata i u ime misionara kojima će pomoć biti proslijeđena zahvalio sponzorima i svima koji su dali doprinos u realizaciji akcije. Nakon intoniranja državnih himni Bosne i Hercegovine i Hrvatske, započeo je susret. Za BiH su nastupili: Nikica Tomas, Ivica Tomas, Mario Plavčić, Ivan Jaković, Zdravko Anđić, Ivan Jelić, Mario Jelić, Vladimir Pranjić, Stjepan Didak, Ivan Tučić, Josip Tpmas i Davor Petrović.

Boje Hrvatske branili su: Marinko Jelečević, Josip Starčević, Zlatko Relota, Darko Banfić, Krešimir Žinić, Kristijan Stojko, Alojz Ćubelić, Josip Matas, Davor Tomić, Žarko Relota i Ivica Međar.

Prvi udarac ka golu uputili su reprezentativci Hrvatske u 5. minuti a potom su se izmjenjivala prilike pred obadvojim vratima. U 18. minuti Tučić je bio u izglednoj prilici ali je zaustavljen prekršajem na sedam metara od gola Hrvatske. Nespretnom reakcijom nakon izvedenog prekršaja Starčević šalje loptu u vlastitu mrežu za vodstvo BiH 1:0. S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. U nastavku je BiH imala nekoliko prilika a u 25. minuti nakon lošeg dodavanja vratara Hrvatske Jelečevića, N. Tomas uzima loptu i povećava na 2:0. Ivan Jaković odlično šutira u 29. minuti, vratar Hrvatske ponovno dobro intervenira, ali na odbijenu loptu natrčava Davor Petrović i preciznim udarcem povećava vodstvo BiH na 3:0. Najljepšu akciju na susretu izveli su u 38. minuti reprezentativci Hrvatske kada je po lijevoj strani prošao Zlatko Relota, predriblavši nekoliko protivničkih igrača. Potom je loptu proslijedio Alojzu Ćubeliću koji, nakon što se sam našao na gol crti, posprema loptu u nebranjenu mrežu. Bio je to i konačni rezultat utakmice, Reprezentacija svećenika BiH – Reprezentacija svećenika RH 3:1.

Ugođaj u prepunoj dvorani KŠC bio je odličan i Žepčaci su pokazali da su spremni podržati humanitarne akcija, iako i sami ne žive u naročitom izobilju. Ne računajući prihod od ulaznica i donacija građana tom prigodom, prikupljeno je više od 15 000 KM donacija od privrednih subjekata, župa i građana. Obzirom na veliku posjećenost ovih utakmica, za pretpostaviti je da su i na ovaj način prikupljena značajna sredstva.

Svoje dojmove iznijeli su kapetan reprezentacije Hrvatske Žarko Relota, a Dekan Žepačkog dekanata fra Zdravko Anđić se još jednom zahvalio svima i nije krio oduševljenje ozračjem u dvorani. (missio.ba/kta)

wholesale discount ray ban wholesale ray ban sunglasses cheap oakleys fake oakleys Sunglasses wholesale oakleys replica oakleys